Responsive image batch (8.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (24 entries)

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Picture
hu: Kép

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Effects
hu: Hatások

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Media
hu: Média

en: Square
hu: Négyzet

en: Sizes
hu: Méretek

en: About
hu: Leírás

en: Increase
hu: Nagyítás

en: Uses
hu: Használat

en: Width and height can not both be blank.
hu: A szélesség vagy a magasság egyszerre nem lehet üres.

en: Image styles
hu: Képstílusok

en: Fallback image style
hu: Biztonsági képstílus

en: Round up
hu: Felfelé kerekítés

en: Breakpoint group
hu: Töréspont-csoport

en: - empty image -
hu: - üres kép -

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules.
hu: Töréspont-csoport kiválasztása a telepített sminkekből és modulokból.

en: Select the smallest image style you expect to appear in this space. The fallback image style should only appear on the site if an error occurs.
hu: A legkisebb képstílus kiválasztása a várt helyre. A biztonsági képstílus csak akkor fog megjelenni, ha valami hiba történik az webhelyen.

en: - None (original image) -
hu: - Nincs (eredeti kép) -

en: Enter the value for the sizes attribute, for example: %example_sizes.
hu: A méretek attribútum értéke megadható például így: %example_sizes.
