Responsive image batch (8.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (24 entries)

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: - None -
pl: - Brak -

en: px
pl: pikseli

en: Picture
pl: Obraz

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: Effects
pl: Efekty

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Square
pl: Kwadrat

en: Sizes
pl: Rozmiary

en: About
pl: O stronie

en: Increase
pl: Powiększ

en: Uses
pl: Używa

en: Aspect ratio
pl: Proporcje

en: Width and height can not both be blank.
pl: Szerokość i wysokość nie mogą być oba puste.

en: Image styles
pl: Style obrazków

en: Fallback image style
pl: Awaryjny styl obrazu

en: Breakpoint group
pl: Grupa breakpoint

en: - empty image -
pl: - pusty obraz -

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules.
pl: Wybierz grupę breakpoint z zainstalowanych skórek i modułów.

en: Select the smallest image style you expect to appear in this space. The fallback image style should only appear on the site if an error occurs.
pl: Wybierz styl najmniejszego obrazu jaki ma się pojawić w tym miejscu. Obraz awaryjny powinien pojawiać się w witrynie tylko w przypadku wystąpienia błędu.

en: - None (original image) -
pl: - Żaden (oryginalny obraz) -

en: Enter the value for the sizes attribute, for example: %example_sizes.
pl: Wprowadź wartość atrybutu sizes, na przykład: %example_sizes.
