Responsive image batch (8.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (18 entries)

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Picture
ro: Imagine

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Sizes
ro: Dimensiuni

en: About
ro: Despre

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Width and height can not both be blank.
ro: Lățimea și înălțimea nu pot fi ambele nule.

en: Image styles
ro: Stiluri de imagine

en: Fallback image style
ro: Stilul imaginii de rezervă

en: Breakpoint group
ro: Grup de puncte de întrerupere

en: - empty image -
ro: - imagine goală -

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules.
ro: Selectați un grup de puncte de întrerupere din temele și modulele instalate.

en: Select the smallest image style you expect to appear in this space. The fallback image style should only appear on the site if an error occurs.
ro: Selectați cel mai mic stil de imagine pe care-l așteptați să apară în acest spațiu. Stilul imaginii de rezervă ar trebui să apară pe sit doar dacă a apărut o eroare.

en: - None (original image) -
ro: - Nimic (imagine originală) -

en: Enter the value for the sizes attribute, for example: %example_sizes.
ro: Introduceți valoarea pentru atributul dimensiunilor, de exemplu: %example_sizes.
