Responsive image batch (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: px
hi: पिक्सेल

en: Picture
hi: चित्र

en: Exclude
hi: बाहऱ कऱना

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Square
hi: वर्ग

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग

en: Breakpoint group
hi: ब्रेकप्वाइंट समूह
