Responsive Menus (2.0.0-beta1) - en to bn translation catalogue (8 entries)

en: User interface
bn: ব্যবহারকারী ইন্টারফেস

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Menu
bn: মেনু

en: Right to left
bn: ডান হতে বামে

en: Left to right
bn: বাম হতে ডানে
