Responsive Video Style (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Remove
fr: Retirer

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: Label
fr: Libellé

en: Add
fr: Ajouter

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Media
fr: Média

en: Loop
fr: Boucle

en: Controls
fr: Contrôles

en: Metadata
fr: Metadonnées

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Machine name
fr: Nom système

en: Desktop
fr: Ordinateur de bureau

en: Variant
fr: Variante

en: Preload
fr: Préchargement

en: Tablet
fr: Tablette

en: Breakpoint group
fr: Groupe de points de rupture

en: Breakpoint ID
fr: Identifiant (ID) du point d'arrêt

en: Muted
fr: Muet

en: Weight for @label
fr: Poids de @label

en: Show playback controls
fr: Afficher les contrôles de lecture

en: Plays inline
fr: Lecture au sein de la page
