Responsive Video Style (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Remove
ru: Удалить

en: None
ru: Нет

en: Weight
ru: Вес

en: Label
ru: Метка

en: Add
ru: Добавить

en: Dimensions
ru: Размеры

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Mobile
ru: Мобильный

en: Loop
ru: Цикл

en: Source
ru: Источник

en: Controls
ru: Элементы управления

en: Metadata
ru: Метаданные

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Auto
ru: Авто

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: pixels
ru: пикселей

en: Desktop
ru: Десктоп

en: Variant
ru: Вариант

en: Preload
ru: Предварительная нагрузка

en: Tablet
ru: Планшет

en: Breakpoint group
ru: Группа точек останова

en: Breakpoint ID
ru: Идентификатор точки перехода

en: Muted
ru: Заглушен

en: Weight for @label
ru: Вес для @label

en: Show playback controls
ru: Показать элементы управления воспроизведением
