Responsive Video Style (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Remove
uk: Вилучити

en: None
uk: Немає

en: Weight
uk: Вага

en: Label
uk: Мітка

en: Add
uk: Додати

en: Dimensions
uk: Розміри

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Media
uk: Медіа

en: Mobile
uk: Мобільний

en: Loop
uk: Цикл

en: Source
uk: Джерело

en: Controls
uk: Елементи керування

en: Metadata
uk: Метадані

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Auto
uk: Авто

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: pixels
uk: пікселів

en: Desktop
uk: Стільниця

en: Variant
uk: Варіант

en: Preload
uk: Попереднє завантаження

en: Tablet
uk: Планшет

en: Breakpoint group
uk: Група точок переходу

en: Breakpoint ID
uk: ID точки переходу

en: Muted
uk: Приглушено

en: Weight for @label
uk: Вага для @label

en: Show playback controls
uk: Відображати елементи керування відтворенням

en: Plays inline
uk: Вбудоване відтворення

en: Plays Inline
uk: Вбудоване відтворення
