Responsive Video Style (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Remove
hi: हटाएँ

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Label
hi: लेबल

en: Add
hi: जोड़ें

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Source
hi: स्रोत

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: pixels
hi: पिक्सेल

en: Breakpoint group
hi: ब्रेकप्वाइंट समूह
