Responsive Video Style (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Add
nl: Toevoegen

en: Dimensions
nl: Afmetingen

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Mobile
nl: Mobiel

en: Loop
nl: Lus

en: Source
nl: Bron

en: Controls
nl: Besturingselementen

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: Auto
nl: Automatisch

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Preload
nl: Vooraf laden

en: Video style
nl: Videostijl

en: Breakpoint group
nl: Breakpoint-groep

en: Breakpoint ID
nl: Breakpoint-ID

en: Muted
nl: Gedempt

en: Weight for @label
nl: Gewicht voor @label

en: Show playback controls
nl: Afspeeltoetsen tonen

en: Plays inline
nl: Speelt inline

en: Plays Inline
nl: Inline afspelen
