Responsive Views Grid (8.x-1.0) - en to cs translation catalogue (8 entries)

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Vertical
cs: Svislý

en: Custom
cs: Vlastní

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: About
cs: Popis

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
cs: Vodorovné zarovnání umístí buňky od levého horního rohu směrem doprava. Svislé zarovnání umístí buňky od levého horního rohu směrem dolů.

en: Automatic width
cs: Šířka automaticky
