Responsive Views Grid (8.x-1.1) - en to gl translation catalogue (6 entries)

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Custom
gl: Personalizado

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: About
gl: Información

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
gl: A alineación horizontal situará os elementos empezando desde arriba á esquerda e desplazandose cara á dereita. A alineación vertical situará os elementos empezando desde arriba á esquerda e desplazandose cara abaixo.

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
gl: Podes usar comodines de campo, de acordo aos "Patróns de remplazo" que se utiliza en "Reescribir a saída deste campo" para todos os campos.
