REST & JSON API Authentication for Drupal (2.1.0) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Actions
pt: Ações

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Error Message
pt: Mensagem de erro

en: Settings
pt: Configurações

en: Default
pt: Padrão

en: Advanced Settings
pt: Configurações avançadas

en: API Key
pt: Chave de API

en: Phone
pt: Telefone

en: Operation
pt: Operação

en: Query
pt: Consulta

en: Copy
pt: Copiar

en: Generate
pt: Gerar

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Basic Authentication
pt: Autenticação Básica

en: Apply Filters
pt: Aplicar Filtros
