Self Documenting REST API (8.x-1.0-alpha3) - en to ml translation catalogue (6 entries)

en: Save configuration
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍ സൂക്ഷിക്കൂ

en: Type
ml: തരം

en: Description
ml: വിവരണം

en: Required
ml: അത്യന്താപേക്ഷിതം

en: Name
ml: പേര്

en: configure
ml: ക്രമീകരണം
