Self Documenting REST API (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: Required
de: Erforderlich

en: configure
de: Konfigurieren

en: Parameters
de: Parameter

en: Requirements
de: Voraussetzungen

en: Supported formats
de: Unterstützte Formate

en: Web Services
de: Webservices

en: Routes
de: Routen

en: API Documentation
de: API-Dokumentation

en: Authentication methods
de: Authentifizierungsmethoden
