REST Entity Display (2.0.1) - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Role ID
ar: معرّف الدور

en: Field settings
ar: إعدادات الحقل

en: Web services
ar: خدمات الويب

en: User roles
ar: أدوار المستخدم

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Entity display
ar: عرض الكيان
