REST Entity Display (2.0.1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Role ID
pt: ID do grupo

en: Field settings
pt: Configurações do campo

en: User roles
pt: Grupos de utilizador

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Entity display
pt: Exibir entidade

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
pt: Não foi possível recuperar o URL remoto (@url).
