REST Entity Display (2.0.0) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Field settings
pt: Configurações do campo

en: Web services
pt: Serviços web

en: User roles
pt: Papéis de usuário

en: Entity display
pt: Visualização da entidade

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
pt: Não foi possível recuperar a URL remota (@url).
