REST Log (2.0.3) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: delete
id: hapus

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Action
id: Tindakan

en: view
id: tampilan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Changed
id: Berubah

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Web services
id: Layanan web

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Bulk update
id: Pemutakhiran masal

en: Asc
id: Urutan turun

en: Displaying @start - @end of @total
id: Menampilkan @start - @end dari @total
