Rest log (2.0.3) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: delete
it: elimina

en: Actions
it: Azioni

en: Action
it: Azione

en: view
it: mostra

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Changed
it: Modificato

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Web services
it: Web service

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Bulk update
it: Aggiornamento di massa

en: Request uri
it: Uri della richiesta

en: Master
it: Principale

en: Displaying @start - @end of @total
it: Visualizzazione elementi @start - @end su @total

en: Maximum lifetime
it: Durata massima
