REST Log (2.0.3) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Actions
uk: Дії

en: Action
uk: Дія

en: view
uk: переглянути

en: Reset
uk: Скинути

en: Settings
uk: Налаштування

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Changed
uk: Змінено

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Apply
uk: Застосувати

en: Offset
uk: Зміщення

en: About
uk: Про модуль

en: Web services
uk: Вебслужба

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Response code
uk: Код відповіді

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Request method
uk: Метод запиту

en: Bulk update
uk: Масове оновлення

en: Request uri
uk: Запит uri

en: Request time
uk: Час запиту

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Displaying @start - @end of @total
uk: Показ @start - @end з @total

en: Maximum lifetime
uk: Максимальний час життя

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Response status
uk: Стан відповіді
