REST Log (2.2.0) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Actions
oc: Accions

en: Action
oc: Accion

en: view
oc: veire

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Sort by
oc: Triar per

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Offset
oc: Decalatge

en: About
oc: A prepaus

en: Web services
oc: Servicis Web

en: Response code
oc: Còde responsa

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Logging and errors
oc: Jornalizacion e errors

en: Bulk update
oc: Mesa a jorn en massa

en: Request uri
oc: URI de la requèsta

en: Master
oc: Maître
