REST Log (2.3.0) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Actions
pt: Ações

en: Action
pt: Ação

en: view
pt: ver

en: Reset
pt: Redefinir

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Changed
pt: Alterado

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Web services
pt: Serviços web

en: Response code
pt: Código de resposta

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Logging and errors
pt: Registros e erros

en: Bulk update
pt: Atualização em massa

en: Request uri
pt: URI da requisição

en: Request time
pt: Hora da requisição

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Displaying @start - @end of @total
pt: Exibindo @start - @end de @total

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: Response status
pt: Status da resposta
