Rest Menu Detail (8.x-1.2) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Enabled
fa: فعال

en: Weight
fa: وزن

en: Expanded
fa: گسترده

en: External
fa: خارجی

en: Alias
fa: نام مستعار

en: About
fa: درباره

en: Web services
fa: سرویس‌های وب
