Rest Menu Detail (8.x-1.2) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Weight
hi: मान

en: Expanded
hi: विस्तारित

en: External
hi: बाहरी

en: Alias
hi: उपनाम

en: About
hi: के बारे में

en: Web services
hi: वेब सेवाएं

en: UUID
hi: युयुआइङी
