Rest menu items (3.0.2) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Weight
it: Peso

en: Options
it: Opzioni

en: Expanded
it: Espanso

en: here
it: qui

en: External
it: Esterna

en: Key
it: Chiave

en: Base URL
it: URL base

en: Relative
it: Relativa

en: About
it: Informazioni

en: Web services
it: Web service

en: Uri
it: URI

en: Absolute
it: Assoluto
