REST menu items (3.0.4) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Description
fa: توضیحات

en: Enabled
fa: فعال

en: Weight
fa: وزن

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Expanded
fa: گسترده

en: here
fa: اینجا

en: External
fa: خارجی

en: Key
fa: کلید

en: Base URL
fa: آدرس پایه

en: Relative
fa: نسبی

en: Alias
fa: نام مستعار

en: Web services
fa: سرویس‌های وب

en: Uri
fa: آدرس
