Rest menu items (3.0.3) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Weight
nl: Gewicht

en: Options
nl: Opties

en: Expanded
nl: Uitgeklapt

en: here
nl: hier

en: External
nl: Extern

en: Key
nl: Sleutel

en: Base URL
nl: Basis-URL

en: Relative
nl: Relatief

en: Web services
nl: Webservices

en: Uri
nl: URI

en: Absolute
nl: Absoluut

en: Uuid
nl: UUID

en: Existing
nl: Bestaande

en: Configure Rest Menu Items
nl: Configureer Rest Menu Items

en: What values do you need in the output?
nl: Welke waardes zijn er nodig in de output?

en: Click @link to configure Rest Menu Items!
nl: Klik @link om Rest Menu Items te configureren!

en: Administer Rest menu items
nl: Rest menu-items beheren

en: Gives permissions to administer the rest menu items module.
nl: Geeft rechten om de module Rest menu-items te beheren.

en: This url is used as the base url in the absolute links.
nl: Deze URL wordt gebruikt als basis-URL in de absolute links.
