Rest menu items (8.x-2.5) - en to te translation catalogue (6 entries)

en: Description
te: వివరణ

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Weight
te: భారం

en: Options
te: ఎంపికలు

en: here
te: ఇక్కడ

en: About
te: గురించి
