Rest menu items (8.x-2.6) - en to ps translation catalogue (5 entries)

en: Description
ps: سپړنه

en: Weight
ps: وزن

en: Key
ps: کيلی

en: Alias
ps: پورنوم

en: About
ps: په اړه
