Rest menu items (8.x-2.8) - en to kn translation catalogue (7 entries)

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: External
kn: ಬಾಹ್ಯ

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: About
kn: ಕುರಿತು
