Rest menu items (8.x-2.8) - en to lv translation catalogue (13 entries)

en: Description
lv: Apraksts

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Weight
lv: Svars

en: Options
lv: Iespējas

en: Expanded
lv: Izvērsts

en: here
lv: šeit

en: External
lv: Ārējais

en: Key
lv: Atslēga

en: Base URL
lv: Bāzes URL

en: Alias
lv: Aizstājvārds

en: About
lv: Par

en: Web services
lv: Web servisi

en: Absolute
lv: Noteikts
