REST OAI-PMH (2.1.0) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: title
ja: タイトル

en: Reset
ja: リセット

en: Default
ja: デフォルト

en: All
ja: すべて

en: Desc
ja: 降順

en: Configuration
ja: 環境設定

en: description
ja: 説明

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Apply
ja: 適用

en: About
ja: アバウト

en: Web services
ja: ウェブサービス

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Processed @current out of @total.
ja: @total件中@current件処理しました。

en: Asc
ja: 昇順
