REST OAI-PMH (2.1.0) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: title
pt: título

en: Reset
pt: Redefinir

en: Default
pt: Padrão

en: All
pt: Tudo

en: Desc
pt: Decrescente

en: Configuration
pt: Configurações

en: description
pt: descrição

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Apply
pt: Aplicar

en: Rebuild
pt: Reconstruir

en: About
pt: Sobre

en: Web services
pt: Serviços web

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Processed @current out of @total.
pt: Processados @current de @total

en: Asc
pt: Ascendente
