REST Register User with Email Verification (8.x-1.2) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Subject
fa: موضوع

en: Custom
fa: سفارشی

en: Create account
fa: ایجاد حساب

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
fa: دستورالعمل بازنشانی گذرواژه برای %name به %email فرستاده شد.

en: About
fa: درباره
