REST Register User with Email Verification (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Subject
pt: Assunto

en: Custom
pt: Personalizado

en: Create account
pt: Criar conta

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
pt: As instruções de reinício de senha foram enviada para %name através de %email.

en: About
pt: Sobre
