Restaurant Order Management (1.0.0) - en to am translation catalogue (11 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Edit
am: አርትእ

en: Name
am: ስም

en: Save
am: አስቀምጥ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Table
am: ሰንጠረዥ
