Restaurant Order Management (1.0.0) - en to bo translation catalogue (20 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Type
bo: རིགས

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Quantity
bo: གྲངས་ཚད།

en: Download
bo: ཚུར་ལེན

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Name
bo: མིང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Total
bo: ཁྱོན་བསྡོམས

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Session ID
bo: སྦྲེལ་ཡུན་གྱི་ཨང་རྟགས

en: Items
bo: དོན་ཚན

en: Price
bo: རིན་གོང་།

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: Order
bo: གོ་རིམ
