Restaurant Order Management (1.0.0) - en to ca translation catalogue (22 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Item
ca: Element

en: Type
ca: Tipus

en: Actions
ca: Accions

en: Quantity
ca: Quantitat

en: Download
ca: Baixa

en: Edit
ca: Edita

en: Category
ca: Categoria

en: Name
ca: Nom

en: Save
ca: Desa

en: View
ca: Mostra

en: Created
ca: Creat

en: Session ID
ca: ID de sessió

en: Items
ca: Elements

en: Price
ca: Preu

en: Table
ca: Taula

en: Order
ca: Ordre

en: Orders
ca: Comandes

en: Food
ca: Menjar

en: Drink
ca: Beguda
