Restaurant Order Management (1.0.0) - en to oc translation catalogue (21 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Item
oc: Element

en: Type
oc: Tipe

en: Actions
oc: Accions

en: Quantity
oc: Quantitat

en: Download
oc: Telecargament

en: Edit
oc: Modificar

en: Category
oc: Categoria

en: Name
oc: Nom

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Session ID
oc: Identificant de session

en: Items
oc: Elements

en: Table
oc: Tablèu

en: Order
oc: Òrdre

en: Food
oc: Noiridura

en: Drink
oc: Bevenda
