Restaurant Order Management (1.0.1) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Table
bn: টেবিল

en: Order
bn: ক্রম
