Restaurant Order Management (1.0.1) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Item
fr: Élément

en: Quantity
fr: Quantité

en: Download
fr: Téléchargement

en: Edit
fr: Modifier

en: Category
fr: Catégorie

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Session ID
fr: Identifiant de session

en: Items
fr: Éléments

en: Add Item
fr: Ajouter un élément

en: Price
fr: Prix

en: Table
fr: Tableau

en: Order
fr: Ordre

en: Orders
fr: Commandes

en: Menu Items
fr: Éléments de menu

en: Menu Item
fr: Élément de menu

en: Food
fr: Nourriture

en: Unit Price
fr: Prix unitaire

en: Drink
fr: Boisson
