Restaurant Order Management (1.0.1) - en to ku translation catalogue (16 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Item
ku: دانە

en: Type
ku: جۆر

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Download
ku: داگرتن

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Category
ku: پۆل

en: Name
ku: ناو

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: View
ku: پیشاندان

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Items
ku: بڕگەکان

en: Table
ku: خشتە

en: Order
ku: ڕیز
