Restaurant Order Management (1.0.1) - en to mg translation catalogue (5 entries)

en: Status
mg: Toetra

en: Delete
mg: Fafaina

en: Operations
mg: Hatao

en: Type
mg: Karazana

en: Actions
mg: Asa
