Restaurant Order Management (1.0.1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Actions
pt: Ações

en: Quantity
pt: Quantidade

en: Edit
pt: Editar

en: Category
pt: Categoria

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Salvar

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Session ID
pt: ID da sessão

en: Items
pt: Itens

en: Add Item
pt: Adicionar Item

en: Price
pt: Preço

en: Table
pt: Tabela

en: Order
pt: Pedido

en: Orders
pt: Pedidos

en: Menu Item
pt: Item do Menu

en: Restaurant
pt: Restaurante

en: Food
pt: Comida

en: Unit Price
pt: Preço unitário

en: Drink
pt: Bebida
