Restrict Login or Role Access by IP Address (8.x-4.0-beta3) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Access control
pt: Controle de acesso

en: General Settings
pt: Configurações Gerais

en: User restrictions
pt: Restrições do usuário

en: Dependencies
pt: Dependências
