Restrict route by IP (2.0.0-beta1) - en to hu translation catalogue (22 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: yes
hu: igen

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: no
hu: nem

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Id
hu: Azonosító

en: Method
hu: Mód

en: Allow
hu: Engedélyezett

en: Operation
hu: Művelet

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Params
hu: Paraméterek

en: Restricted
hu: Korlátozott

en: Route
hu: Útvonal

en: Restrict
hu: Korlátozás

en: Request methods
hu: Metódusok lekérése

en: Ip
hu: IP
