REST UI (8.x-1.11) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Description
uk: Опис

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Path
uk: Шлях

en: Web services
uk: Вебслужба

en: The resource was disabled successfully.
uk: Ресурс був успішно вимкнений.
