REST UI (8.x-1.12) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Path
pt: Caminho

en: Permissions
pt: Permissões

en: Web services
pt: Serviços web

en: Authentication providers
pt: Provedores de autenticação

en: Accepted request formats
pt: Formatos de solicitação aceitos
