REST UI (8.x-1.12) - en to th translation catalogue (8 entries)

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Permissions
th: สิทธิ์
